O parafii

Dekretem z dnia 18 czerwca 2009 r. biskup płocki Piotr Libera erygował nową parafię pw. Błogosławionych Płockich Biskupów Męczenników w Ciechanowie przy ulicy Ludowej 31, która powstała z części terenów parafii pw. św. Tekli w Ciechanowie. Nowa wspólnota rozpoczęła działalność duszpasterską 6 lipca 2009 r.

Pierwszym proboszczem tej parafii został ks. Sławomir Trzaska. W 2011 r. została wybudowana kaplica, a pięć lat później oddano do użytku nową plebanię.
Obecnym proboszczem parafii jest ks. Adam Gnyp. Natomiast wikariuszem jest ks. Łukasz Rogowski. Wystrój parafialnej kaplicy stanowią sprzęty, zakupione przez kapłanów diecezji płockiej, które miały być umieszczone w kaplicy w obozie Soldau w Działdowie.

16 czerwca 2019 r. na terenie parafii odbyło się dziękczynienie diecezjalne w 20. rocznicę beatyfikacji patronów pod przewodnictwem biskupa płockiego Piotra Libery z udziałem biskupa pomocniczego Mirosława Milewskiego.

Parafia liczy ok. 4500 osób i obejmuje swoim zasięgiem południową część Ciechanowa oraz okliczne wsie.

Na terenie miasta Ciechanów, do parafii należą następujące ulice: ul. Bielińska, ul. Ceramiczna, ul. Długa, ul. Dobra, ul. Jaśminowa, ul. Kasprzaka, ul. Kolonijna, ul. Krubińska, ul. Krucza, ul. Ludowa, ul. Łąkowa, ul. Łukasiewicza, ul. Malinowa, ul. Miła, ul. Nizinna, ul. Okopowa, ul. Paryska, ul. Piwna, ul. Płońska (od ronda z ul. Mleczarską do ronda z ul. Sońską), ul. Ptasia, ul. Reutta 1, 3, 9, 11, 13, ul. Skłodowskiej, ul. Sołtyka, ul. Sońska, ul. Sosnowa, ul. Spacerowa, ul. Szczęsnego, ul. Szwanke 7, 7a, 14, 16, 18, 20, 22 + domy prywatne, ul. Wędkarska, ul. Wrzosowa, ul. Zagrodowa, ul. Żurawia, ul. Żytnia, al. Unii Europejskiej (część południowa)

Poza Ciechanowem do parafii należą następujące wsie: Baby, Gołoty, Grędzice (wieś i kolonia), Mieszki Atle, Mieszki Bardony, Mieszki Różki, Mieszki Wielkie, Nużewo, Nużewko, Rzeczki Gąski, Rzeczki Orszymy, Rzeczki Wólki, Sokołówek

Źródło: diecezjaplocka.pl | materiały własne